Moda

Blog o modzie

Wpis

piątek, 07 czerwca 2013

Materiał na ubrania - jak nie wtopić!

Jak rozpoznać dobry materiał i odróżnic go od złego? Czym bawełna będzie różnić się od satyny? Czym się kierować przy zakupie ubrań? Jak rozszyfrować skład na metce? Czy materiał odgrywa ważną rolę przy zakupie?

Na ostatnie pytanie możemy zdecydowanie odpowiedzieć tak. Niestety wiele z nas nie zwraca uwagi na to z jakiego materiału jest dane ubranie. A to błąd. To właśnie materiał ma wpływ na to jak długo będzie nam to ubranie służyć i jak o nie odpowiednio dbać.

Jakość dobrego materiału poznamy przede wszystkim po dotyku. Nie potrafimy dokładnie powiedzieć dlaczego dana tkanina nam odpowiada ale wyczuwamy, że po kilku praniach ubranie nam się nie zniszczy. Są pewne zasady jakie powinny towarzyszyć nam przy wyborze tkaniny dobrej jakości.

Sztuczny materiał po naciągnięciu szybko odzyskuje swój kształt. Jest tak nie jest to jakość tkaniny nie jest dobra. Naturalne materiały umożliwiają oddychanie skórze więc są dla nas zdrowe. Łatwo je jednak zniszczyć, tak więc musimy uważać na pranie. Dobrej jakości tkaniny się nie elektryzuje (np.: jedwab nie powinien lgnąć do skóry po jego dotknięciu). Dobry jeans powinien mieć małą domieszkę elastanu lub lycry (2 – 5 %). Cienki materiał powinien być równo utkany. Jeśli widać miejsca gdzie jest więcej włókien oznacza, że jest gorszej jakości. Pamiętajmy, że czysta bawełna mocno się gniecie. Warto wybierać na lato ubrania lniane. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Autor(ka):
miranda.kolla
Czas publikacji:
piątek, 07 czerwca 2013 00:23

Polecane wpisy

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Opcje Bloxa